12 grudnia 2018

Grudzień to okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.  Jest to czas niezwykły, który kojarzy nam się z wieloma tradycjami.  Jednym ze zwyczajów jest pieczenie pierników. Dzieci z klasy Ia rozpoczęły przygotowania do świąt od zrobienia stroików oraz wypiekania pierników. Pomogły im w tym mamy, które przygotowały wcześniej piernikowe ciasto. W środę od samego rana dzieci podzielone na trzy grupy przystąpiły do wałkowania ciasta, wykrawania przeróżnych  figurek i układania pierników na blachach. Po upieczeniu przyszedł czas na lukrowanie, dekorowanie oraz konsumowanie. Aromatyczny zapach przypraw korzennych unosił się po całej szkole. Pierniki również mieli okazję spróbować rodzice, którzy w czwartek przyszli na zebranie i  skosztowali  wypieków swoich  pociech.

Pieczenie pierników