24 marca 2023

We wtorek 21 marca 2023 r. klasy 0a,0b,0c obchodziły pierwszy dzień wiosny.  Podczas  śniadanka dzieci przygotowywały dla siebie zdrowe kanapki. Na kanapkach znalazły się np. pomidorki, sałata, ogórki i rzodkiewki. Po śniadaniu  udaliśmy się do klas i tam w grupach  tworzyliśmy obraz „Pani Wiosny”. Dzieci wspólnie rysowały i kolorowały  kwiatki, motylki, biedronki i ozdabiały nimi sukienkę „Pani Wiosny”. Była też wiosenna fotobudka i wspólne zdjęcie zrobione przez panią pedagog.  Podczas zdjęcia dzieci zaprezentowały  swoje  pomysłowe stroje, wykonane specjalnie na tę okazję. Następnie wszystkie zerówki udały się na boisko  i wspólnie rozwiązywały zagadki o wiośnie i wykonywały zadania zostawione w kopertach. Na koniec   ułożyliśmy hasło na powitanie wiosny zaśpiewaliśmy piosenkę. Ten dzień był bardzo pracowity.