08 listopada 2019

Niedawno w Szkole Podstawowej w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina na ergometrze wioślarskim, czyli „Pierwszy Krok Wioślarski na Ternie Powiatu”. Głównym organizatorem imprezy był Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich i Szkoła Podstawowa w Krośnie. Do rywalizacji na dystansie 250m przystąpiły dwie szkoły, tj. SP1 Mosina i SP Krosno, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i  chłopców z roczników 2006 i młodszych. Tego typu wydarzenie pierwszy raz miło miejsce w naszej okolicy, co przysporzyło wiele emocji podczas wyścigów.

Skład drużyny dziewcząt:

Oliwia Jurga VI A, Aleksandra Kaczmarczyk VI A, Antonina Kędzierska VI A, Wiktoria Wośkowiak VI A, Martyna Błoszyk VI B, Wiktoria Reszel VI B, Amelia Rusowicz VI B, Zuzanna Suszka VI B, Luiza Szlafka VI B, Martyna Tolula VI B, Monika Krawczak VI C, Marta Michalczyk VI C, Joanna Łuczak VII C, Zofia Napierała VII C, Paulina Walkowiak VII C, Nadia Białkowska VIII A, Nadia Skalska VIII A, Maja Obidzińska VIII C, Katarzyna Wiśniewska VIII C, Zofia Żabiełowicz VIII C;

Skład drużyny chłopców:

Marcel Guźniczak VI A, Maciej Matecki VI A, Mikołaj Roszkowski Piotr Szymkowiak VI A, Dawid Zawadowski VI A, Kacper Zimowski VI A, Hubert Piotrowski VI C, Wojciech Szymanowski VI C, Oliwier Borus VI D, Piotr Prałat VII A, Kamil Stark VII A, Marcin Mruk VII B, Mateusz Wojtyś VII B, Vitalii Keleberda VIII B, Tymur Maievskyi VIII C, Igor Nowak VIII C.

Najlepsze wyniki indywidualnie i awans do Finału Powiatu otrzymały:

I m-ce – Martyna Tolula VI B;

II m-ce – Nadia Białkowska VIII A;

III m-ce - Maja Obidzińska VIII C.

Gratulujemy wszystkim udanego występu i trzymamy kciuki za udział dziewcząt w kolejnym etapie, który odbędzie się 26 listopada 2019 roku w hotelu SHERATON w Poznaniu.

Pierwszy Krok Wioślarski na Terenie Powiatu