11 marca 2020

21 lutego uczniowie klas IIc  i  IIb uczestniczyli w MOK-u w międzyszkolnym projekcie sportowym „Pociąg Tolerancji – Olimpiady czas” realizowanym w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zobaczyliśmy przedstawienie pt. „Olimpiady czas” w wykonaniu uczniów SOSW w Mosinie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie.

Na scenie w roli bogów pojawili się znani olimpijczycy i sportowcy:

- Szymon Ziółkowski - mistrz olimpijski z Sydney w rzucie młotem,

- Michał Jeliński - mistrz olimpijski z Pekinu w wioślarstwie (czwórka podwójna),

- Kajetan Jasiczak - wicemistrz Europy i Świata w psich zaprzęgach.

Dzięki wspaniałej atmosferze i pięknej dekoracji w jednej chwili znaleźliśmy się w starożytnej Grecji, na górze Olimp, gdzie zobaczyliśmy wydarzenia, będące początkiem Igrzysk Olimpijskich. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy pierwsze zmagania sportowe i czekaliśmy na spotkanie ze sportowcami, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą olimpijską.

Dziękujemy za wspaniałe wspólne chwile.

Na scenie w roli bogów pojawili się znani olimpijczycy i sportowcy:

- Szymon Ziółkowski - mistrz olimpijski z Sydney w rzucie młotem,

- Kajetan Jasiczak - wicemistrz Europy i Świata w psich zaprzęgach.

Dziękujemy za wspaniałe wspólne chwile.

Pociąg Tolerancji – Olimpiady czas