08 marca 2024
Półfinał Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

29 lutego 2024 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt starszych. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół, tj. SP 2 Plewiska, SP Przeźmierowo, SP Bolechowo, SP 2 Puszczykowo, ZS Kleszczewo i SP 1 Mosina. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

Dziewczęta w każdy meczu wykazały się dużymi umiejętnościami. Przy bardzo wyrównanych zespołach, do samego końca turnieju nie było wiadomo kto wywalczy sobie awans do kolejnego etapu. W rezultacie nasza reprezentacja zajęła IV miejsce, pomimo trzech wygranych meczach , m.in. z zespołem z Bolechowa, który z drugiego miejsca awansował do finału powiatu.

Skład drużyny:

Marta Piotrowska VIII A, Oliwia Płaczek VIII A, Nel Rosić VIII A, Gabriela Szykulska VIII A, Nikola Grzywacz VIII A, Liliana Dengusiak VIII B, Aleksandra Dunajewska VIII B, Julia Marcinkowska VIII B, Nadia Matecka VIII A, Julia Budna VIII A, Zofia Skrzypek VII A, Marharyta Dmytriienko VII A.