10 lipca 2018
Półkolonie w naszej szkole

W dniach 25 – 29 czerwca 2018 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w półkoloniach letnich organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Mosinie. Grupa 45 uczniów dzielnie i bardzo chętnie brała udział we wszystkich atrakcjach przygotowanych na kolejne dni.

W poniedziałek cała grupa pojechała do Kościana do Parku Rozrywki Nenufar Club. Poza zabawami na trampolinach, placach zabaw oraz wizycie w kręcącym się domku, dzieci wzięły udział w warsztatach savoir-vivre. We wtorek bawiliśmy się w podchody na terenie Glinianek. W środę pojechaliśmy do Poznania. Przed południem dzieci obejrzały film w Multikinie, a po południu wszyscy grali w kręgle w kręgielni MK Bowling. Kolejnego dnia pojechaliśmy do Trzebawia do edukacyjno-rozrywkowego Deli Park. Tam pani przewodnik oprowadziła dzieci po parku, w którym znajdują się żywe zwierzęta, sztuczne olbrzymie owady oraz miniaturki znanych budowli świata. W piątek dzieci odwiedziły Mosiński Ośrodek Kultury i wzięły udział w warsztatach muzycznych oraz ceramicznych. Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz upominki.

Czas spędzony podczas półkolonii był dla dzieci wspaniałą okazją do zabawy, relaksu oraz poznania nowych kolegów i koleżanek. Do zobaczenia za rok!

Anna Ciążkowska

Alicja Plenzler