23 września 2019

Z wielkim entuzjazmem podjęliśmy wezwanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. Wprawdzie 14 września nie pojechaliśmy do Włocławka, by tam z grupą 60 tysięcy wiernych wyznać swoją wiarę, ale tu na miejscu oddaliśmy najpierw hołd zamordowanemu przez Służby Bezpieczeństwa w 1984r. kapelanowi Solidarności. Właśnie tego wrześniowego dnia urodził się bł. ks. Jerzy, męczennik Kościoła katolickiego, obrońca praw człowieka z czasów PRL. Następnie wraz z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły uczciliśmy krzyż, na którym dokonało się zbawienie świata. W modlitwie wykorzystaliśmy fragmenty litanii do świętego krzyża i stosowne pieśni. Dzieci miały okazję wysłuchać krótkiej katechezy przeprowadzonej przez ks. prof. Mariana Cynkę. Jako dowód naszej obecności złożyliśmy pod krzyżem bukiet ogrodowych kwiatków.

Polska pod Krzyżem