06 kwietnia 2018
Powiatowa Olimpiady Sportowej
Klas 1 – 3

Dnia 26.03.2018r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Daszewicach odbyła się Powiatowa Olimpiada Sportowa dla uczniów klas 1 – 3. Po zwycięstwie w zawodach gminnych nasi uczniowie reprezentowali naszą gminę w zawodach powiatowych, w których wzięły także udział reprezentacje szkół z Puszczykowa, Lubonia i Kleszczewa. Startujący sportowcy musieli się wykazać nie tylko doskonałą sprawnością fizyczną ale także wiedzą teoretyczną o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Podczas zawodów wszyscy uczestnicy brali udział w 9 konkurencjach sprawnościowych oraz dwa razy odpowiadali na pytania zadawane przez sędziego prowadzącego zawody.  Doskonale zaprezentowali się nasi uczniowie wygrywając olimpiadę. Bardzo dumni z tego faktu byli opiekunowie naszej reprezentacji Elżbieta Stelmaszyk i Zbigniew Lisiecki. Godziny treningów spędzonych w sali gimnastycznej przyniosły efekt.

Klasyfikacja końcowa Powiatowej Olimpiady Sportowej przedstawiała się następująco:

1m. Szkoła Podstawowa nr1 w Mosinie                 32 pkt.

2m. Szkoła Podstawowa nr2 w Puszczykowie         29 pkt.

3m. Szkoła Podstawowa nr4 w Luboniu                   23 pkt.

4m. Szkoła Podstawowa w Kleszczewie                   22 pkt.

Zwyciężając w olimpiadzie uczniowie zdobyli piękny puchar, złote medale oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego, z którego będą mogli korzystać podczas lekcji wychowania fizycznego.

W skład zwycięskiej drużyny weszli następujący sportowcy:

Fornah Jan 2b, Kula Martyna 2a, Florek Dominika 3a, Lenort Nikola 3c, Orwat Kacper 1b, Janik Maria 1a, Piotrowska Marta 2a, Kleiber Jakub 3c, Andrzejewski Szymon 3a, Kaczmarek Blanka 1b, Król-Costa Jan 1a, Zimowski Ksawery 2a.

Gratulacje należą się także rodzicom, którzy wychowali takich dobrych sportowców, oraz wychowawczyniom, które zaszczepiły w swoich uczniach chęć sportowej rywalizacji.

Młodym sportowcom z Mosińskiej Jedynki życzymy dalszych osiągnięć sportowych na kolejnych etapach edukacyjnych.

Opiekunowie

Elżbieta Stelmaszyk i Zbigniew Lisiecki