02 kwietnia 2018
Powiatowy Konkursu Recytatorski "Wiosenne Przebudzenie"

Niepostrzeżenie minęła zima, dni stały się dłuższe, cieplejszy wieje wiatr, a zatem czas tradycyjnie na "Wiosenne Przebudzenie". W tym roku Powiatowy Konkurs Recytatorski odbywa się już po raz XIX. Zwycięzcy etapu szkolnego, a zatem reprezentanci siedmiu  gminnych szkół wraz z opiekunami spotkali się w MOK-u w poniedziałek 26 marca br., by jak najpiękniej czarować słowem jury i publiczność.

Mosińską  Jedynkę  reprezentowały w swoich kategoriach: Lena Skalska z kl.IIId oraz Anna Prentka z kl.IVd. Lena Skalska za recytację wiersza Juliana Tuwima " O Grzesiu kłamczuchu" otrzymała II miejsce. Natomiast w kolejnej kategorii Anna Prentka recytowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej "Gwałtu rety, co się dzieje?". Jury także przyznało jej II miejsce.

W najstarszej kategorii wiekowej naszą szkołę reprezentowała Zofia Nojszewska z klasy 2a GIM, która wywalczyła I miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę w finale powiatowym w Murowanej Goślinie.

Warto podkreślić, że wszystkie wysłuchane recytacje prezentowały wysoki poziom doboru treści, dykcji, interpretacji. Jury miało zatem  niełatwe zadanie. Uczennice z młodszych klas przygotowała mgr Dorota Szczepaniak.