08 maja 2018
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

W dniu 25 kwietnia pięcioro uczniów z klasy 7 w ramach projektu „Uczeń z pasją" wzięło udział w XXI Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. W związku z tym, że wyjazd był związany z nauką języków obcych, nie mogło zabraknąć konwersacji i gier w języku angielskim. Już na dworcu w Mosinie uczniowie odpowiadali na pytania nauczycielki, mówili o pogodzie oraz losowali karty z zadaniami i układali zdania.

Podczas festiwalu uczniowie wysłuchali 12 prelekcji przeprowadzonych na Wydziale Neofilologi UAM w Poznaniu podczas, których dowiedzieli się m.in.:

-  jak wykorzystać muzykę podczas nauki języka obcego,

- dlaczego tak ważne jest uczenie się języka obcego od najmłodszych lat,

- czy znajomość języka obcego jest przepustką do całego świata,

- jak łatwy, a zarazem jak podstępny może być język rosyjski,

- który kraj może być dumny z tego, że to właśnie w tym kraju wynaleziono komputer z pamięcią, hologram, witaminę C, kostkę Rubika oraz telewizor kolorowy,

- czym różni się oryginał od tłumaczenia,

- jak szczeka pies w Chinach,

- co to są idiomy i jak ich używać.

Na zakończenie wszyscy wysłuchali koncertu kameralnego chóru Hibike, który zrobił na wszystkich bardzo duże wrażenie.