07 lutego 2024
Poznajemy zawody - weterynarz

31 stycznia 2024 roku uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zagościli w Klinice Weterynaryjnej i zapoznali się z zawodem weterynarza. Lekarz weterynarii - pan Jan Blumczyński, bardzo ciekawie opowiadał o wszystkich aspektach pracy weterynarza. Szczegółowo przedstawił ścieżkę edukacyjną oraz różne możliwości zatrudnienia w tej branży. Podczas spotkania w bardzo miłej atmosferze dowiedzieliśmy się, jakie potrzebne są umiejętności, zdolności oraz jakich zagrożeń możemy się spodziewać. Zwiedziliśmy przychodnię, zapoznaliśmy się z różnymi metodami diagnozowania problemów zwierząt oraz sposobów leczenia. Wiedza ta na pewno przyda się przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia i edukacji.