06 marca 2018
Programowanie z eTwinning w Toruniu

Niedawno troje nauczycieli z naszej szkoły odwiedziło miasto Mikołaja Kopernika. Tym razem jednak to nie pierniki i muzea były celem wyjazdu.

Monika Kaźmierczak-Wróblewska, Ewa Solarska oraz Błażej Lewandowski brali udział w seminarium kontaktowo – szkoleniowym PROGRAMU eTWINNING.

Podczas sesji wykładowych wszyscy uczestnicy poznali narzędzia eTwinning oraz posłuchali wypowiedzi nauczycieli, którzy zrealizowali ciekawe projekty w swoich szkołach. Natomiast dzięki udziałowi w części warsztatowej nasi nauczyciele mogli lepiej poznać programy Baltie oraz Scratch, a także pobawić się z robotami. Nie zabrakło też szyfrowania i kodowania. Finałem spotkania była rejestracja programów, które już wkrótce będą realizowane z naszymi uczniami.