12 września 2017
Programowanie z Ozobotami

Początek roku szkolnego jest dobrą okazją do porozmawiania o szkole - jej budynku, pomieszczeniach i funkcjach jakie pełnią, a także o ludziach, którzy ją tworzą. Klasa 2b miała okazję omówić te sprawy, wykorzystując elementy programowania według lekcji autorstwa p. Anny Świć „ Nasza szkoła, nasza klasa”.

Uczniowie wspólnie stworzyli mapę ważnych miejsc w naszej szkole. Dzieci musiały zakodować ścieżkę, po której miał się poruszać mały robot - Ozobot. Puszczanie małego robota po wyznaczonej trasie wszystkim bardzo się spodobało i Ozobot niejednokrotnie pokonywał trasę, uzyskując przy tym informacje o pomieszczeniach, które mijał.

Następnie wspólnie ustaliliśmy zasady zachowania w naszej klasie, które zostały zapisane na dużej kartce. Ponownie stworzyliśmy ścieżkę dla Ozobota i puściliśmy go w podróż, tłumacząc jakimi zasadami chcemy się kierować.

Ozobot na pewno pokona z nami w ciągu roku jeszcze parę ścieżek!

Alicja Plenzler

wychowawca klasy IIb