Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 kwietnia 2021
Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich zainteresowanych szóstoklasistów do klasy siódmej dwujęzycznej. Jej specyfika
14 kwietnia 2021
Reagując na apel przedstawiciela szpitala w Puszczykowie, prosimy Państwa o pomoc w zbiórce najpotrzebniejszych

Projekt „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” 

Niedawno w klasie 7b została przeprowadzona lekcja wychowawcza wg scenariusza „Dlaczego czasem lepiej w drużynie?” w ramach projektu „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

 

Na początku uczniowie wymieniali nazwy drużyn, które znają. Mówiliśmy o rywalizacji pomiędzy drużynami. Następnie obejrzeliśmy film, w którym pan Kamil Cyganik przybliżył nam pojęcie drużyny i relacje pomiędzy członkami drużyny. Po filmie klasa została podzielona na 4 drużyny. Po zajęciu miejsc uczniowie rysowali projekty maszyn, które przydałyby im się w życiu codziennym. Po przygotowaniu projektów uczniowie zabrali się do konstruowania swoich maszyn. Mogli wykorzystać kartony, gumki recepturki, plastikowe kubki, spinacze, balony, patyki od szaszłyków, orzechy, nakrętki, papierowe talerze, plastikowe sztućce itp. Po ukończeniu pracy uczniowie zaprezentowali projekty i maszyny. Powstały dwie maszyny do klonowania, jeden autobus zabezpieczony przed atakami oraz jedna maszyna, która jest jednocześnie telewizorem, ekspresem do kawy, pojemnikiem na cukierki i ma też sznurki do wieszania prania.

 

Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, pracowali zgodnie, a w każdej drużynie powstały ciekawe prace. Wkrótce przeprowadzimy kolejne lekcje, które pozwolą nam lepiej poznać siebie i nauczą nas jeszcze lepszej współpracy.

 

Po przerwie świąteczne na uczniów z klasy 7b czekała mała niespodzianka. Każdy otrzymał swój pierwszy indeks, który będzie mógł samodzielnie uzupełniać specjalnymi naklejkami. Co więcej po każdej lekcji uczniowie będą mogli narysować lub napisać w indeksach czego nauczyli się podczas zajęć. Mamy nadzieję, że indeksy będą przydatnym narzędziem, dzięki któremu uczniowie będą mogli przypomnieć sobie cele lekcji.

 

Życzymy wszystkim uczniów pozytywnej energii w Nowym Roku 2020 i radzenia sobie z trudnymi emocjami.

08 stycznia 2020