12 stycznia 2021

W grudniu uczniowie klas zerowych przygotowywali się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia.

W pierwszej kolejności, w oczekiwaniu na Gwiazdora, dzieci robiły ozdoby choinkowe, którymi przystroiły choinki. Pod takimi pięknymi drzewkami oczywiście Święty Mikołaj zostawił dla wszystkich dzieci słodkie upominki. Dzieci tak bardzo były podekscytowane, że z chęcią wzięły udział w mikołajkowych zabawach sportowych.

Podczas omawiania zwyczajów bożonarodzeniowych wszystkie dzieci przyniosły pierniki, które następnie dekorowały. Sale zamieniły się w cukiernie, a dzieci w małych cukierników.

Kontynuując dekorowanie naszych sal lekcyjnych, dzieci wykonywały różnorodne prace o tematyce bożonarodzeniowej (malowały choinki, wycinały renifery i aniołki, składały z rożnych elementów gwiazdorki).

Podsumowaniem projektu było świąteczne spotkanie przy choince i odwiedziny Gwiazdora. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki i kolędy, których się nauczyliśmy. Życzeniom i radości nie było końca.

Przedświąteczny czas był dla wszystkich pracowity, ale jednocześnie sprawił nam wiele przyjemności i radości.

Projekt „W oczekiwaniu na święta”