24 września 2017
 Projekt 5 ważnych słów

We wrześniu uczniowie klasy 5a wzięli udział w projekcie, który miał być odpowiedzią na to, co jest ważne, cenne, godne poszanowania i z czym się identyfikują.

Dzięki warsztatom grupa pokazała, jakimi słowami określa swój świat. Uczniowie mieli możliwość twórczego poszukiwania, budowania dobrych relacji w grupie, odkrywali także swoje słabe i mocne strony.

Warsztaty składały się z kilku etapów. Najpierw uczniowie wybierali w grupach słowa ważne, np. przyjaźń, dobro, zaufanie, miłość, a następnie w postaci graffiti umieścili je przed szkołą. Kolejnym zadaniem było stworzenie „mocnego” hasła , które mogłoby pocieszyć w trudnej sytuacji drugą osobę. Tak powstały plakaty. Następnie grupa wyszła na rynek mosiński, aby zareklamować swoje slogany i zapytać przechodniów, co o tym sądzą, a także dowiedzieć się, co dla dorosłych jest słowem ważnym. Ostatnim etapem było wyszywanie w przestrzeni publicznej słowa wybranego przez całą grupę, aktywnie włączając w to mieszkańców miasteczka.

Projekt „ 5 ważnych słów” realizowany był z p. Agnieszką Grygiel ze Stowarzyszenia A la teatr i wspierany przez Centrum Praktyk Edukacyjnych. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Magdalena Niemczykiewicz- Rogacka