07 maja 2024

W związku z 20-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w naszej szkole był realizowany projekt Dni Europy. W jego ramach uczniowie brali udział w zadaniach i konkursach, których celem było bliższe poznanie kontynentu europejskiego.

Zakończeniem projektu był obchodzony 29 kwietnia 2024 r. szkolny Dzień Europy. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat Unii Europejskiej przeprowadzonej przez panią Judytę Cabańską z Europe Direct Poznań. Każda z klas wykonywała plakat dotyczący wylosowanego wcześniej unijnego kraju. Uczniowie poznawali narodowe potrawy wybranych państw europejskich i odbyli geograficzną podróż po najpiękniejszych europejskich wyspach.

W ramach obchodów szkolnego Dnia Europy wirtualnie rozjechaliśmy się w różne strony naszego kontynentu. W każdym miejscu było ciekawie i pięknie. Może w wakacje uda się nam odwiedzić te miejsca ponownie.

Zakończeniem obchodów Dnia Europy było szkolne odśpiewanie hymnu Unii Europejskiej (Ody do radości).

Projekt "Dni Europy"