24 maja 2023

Celem projektu było przede wszystkim przybliżenie uczniom zagadnienia fotografii jako twórczości plastycznej i nowoczesnej dziedziny sztuki, spojrzenie na wybrane zagadnienie, temat pracy, w artystyczny, twórczy sposób. Na początku odbyły się lekcje na których uczniowie dowiadywali się o tajnikach fotografii, poruszaliśmy problemy tematów w fotografii, na co zwracać uwagę oglądając zdjęcia oraz zasady kompozycji fotografii. Kolejne zajęcia poświęcone były fotografii artystycznej i tego, jak można inaczej  interpretować świat w obiektywie. Uczniowie oglądali przykłady fotografii artystycznej.

Kolejny krok to nadanie nazwy projektowi „Odbicie”. Uczniowie mieli półtora miesiąca na obserwacje i wykonanie kilku zdjęć o tej tematyce. Mogli dzielić się pomysłami z nauczycielem i kolegami. Ostatni etap to wydrukowanie lub wywołanie gotowego zdjęcia. Projekt zakończył się wspólną wystawą prac klas 7a i 7b.

Projekt fotograficzny dla klas 7 ,,Odbicie”