27 września 2019

20 września z okazji „Dnia Sprzątania Świata” grupa młodych ekologów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie poparła ogólnoświatowy „Protest Klimatyczny”. Uczniowie ubrani w białe koszulki i maski przeciwpyłowe maszerowali ulicami Mosiny głośno skandując – nie pal śmieci, nie truj sąsiadów! W wybranych miejscach naszego miasta zatrzymywali się i edukowali przechodniów w zakresie czym jest smog, jak wpływa na człowieka, jak należy się zachować w momentach dużego zanieczyszczenia powietrza oraz co można zrobić, aby poprawić stan powietrza w naszym mieście. Podczas drogi uczniowie rozdawali napotkanym ludziom ulotki dotyczące zagrożeń, jakie niesie za sobą palenie śmieci. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Mosiny, którzy z zainteresowaniem słuchali młodych ekologów i gratulowali im takiej akcji.

Protest klimatyczny