28 września 2017
Przygoda w Pałacu

Uczniowie klasy 2a oraz 2b mieli ostatnio okazję poznać historię pałacu w Rogalinie oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat rodu Raczyńskich.

Czym zajmował się majordomus? Jak wyglądał herb Raczyńskich? Gdzie przechowywano kolekcję książek? Odpowiedzi na te i inne pytania dzieci mogły uzyskać podczas zwiedzania. Pałacowe wnętrza zachwyciły wszystkich, a szukanie herbu rodu Nałęcz sprawiło wszystkim dużo radości. Po zwiedzaniu każdy otrzymał pamiątkową książeczkę, którą mógł wypełnić.

Potem dzieci udały się na przechadzkę po pałacowych ogrodach, zobaczyły także stare dęby - Lecha, Czecha i Rusa, będące pomnikami przyrody. Następnie wszyscy uczestniczyli w pikniku połączonym z malowaniem w plenerze. Każdy mały artysta chwycił za pędzel i namalował na płótnie pałac i otaczający go krajobraz. Powstały ciekawe obrazy, które każdy zabrał do domu.

Jesień w Rogalinie jest piękna! Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy!

Iwona Żak, Alicja Plenzler