10 października 2017
Przygoda z projektem Erasmus+

30 września 2017 roku o północy oficjalnie zakończyła się nasza dwuletnia przygoda z projektem Erasmus+ MÓZGI W SZKOLE. WIEDZA JEST POTĘGĄ!

 

Był to czas pełen ambitnych wyzwań, niezwykłych znajomości i emocjonujących podróży. Dzięki współpracy ze szkołami z Włoch (http://www.comprensivomuro.gov.it) i Rumunii (http://www.mateibasarabcraiova.ro) udało nam się wypracować wiele cennych materiałów, których hasłem przewodnim od początku było tworzenie szkoły przyjaznej mózgowi. Już wkrótce wszelkie nasze dzieła będą możliwe do obejrzenia i pobrania z podstrony ERASMUS+ znajdującej się w zakładce SZKOŁA.

 

Ostatnią okazją do wspólnego podsumowania wielomiesięcznej kooperacji było spotkanie, które odbyło się w naszej szkole 21 i 22 września. Gościliśmy wówczas 4 nauczycielki z Włoch i tyle samo z Rumunii. Dwudniowa narada została poświęcona wspólnym dokonaniom oraz określeniu dalszych planów na przyszłość, związanych zarówno z kontynuacją dotychczasowych działań, jak i pomysłami na kolejne projekty. Tymczasem żegnamy się z ideą Erasmus+, a zarazem mamy nadzieję, że będzie to krótkie rozstanie.