15 stycznia 2018
Przygoda z teatrem

Wtorek 9 stycznia 2018 r. był dla naszej szkoły świętem teatru. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość uczestniczenia w spektaklach i obcowania  ze sztuką teatralną na żywo.

Do Mosińskiego Ośrodka Kultury zawitał Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia z trzema przedstawieniami. Najmłodsi prześledzili przygody najsłynniejszego koziołka w spektaklu „Koziołek Matołek”, klasy 4-6 poznały historię pewnego rodzeństwa w sztuce „Bracia Lwie serce”. Nasi najstarsi uczniowie zapoznali się z etosem rycerskim i jego przenikaniu do współczesności w przedstawieniu „W poszukiwaniu Graala”.

Po spektaklach aktorzy zapoznali widzów z warsztatem gry aktorskiej i realiami pracy w teatrze. Przybliżyli także sposób przekazywania emocji za pomocą pantomimy.

Był to na pewno dobrze i owocnie spędzony czas.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Małgorzata Bem