15 kwietnia 2022

Tegoroczny wielki post daje nam wszystkim szansę na zrealizowanie wszystkich trzech założeń tego okresu roku liturgicznego, a więc post, jałmużna i modlitwa. To zależy od każdego z nas, jak ten czas wykorzystujemy. Rozbrzmiewa nam w uszach piosenka pt. „Podaj rękę Ukrainie” i w tej intencji wierzący odprawiają drogę krzyżową, adorują Najświętszy Sakrament – adoracja bez granic, duchowo adoptują żołnierza, inni działają charytatywnie.

Młodsi uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji religii przeżyli drogę krzyżową. Jedni w salach lekcyjnych, inni w kaplicy adoracji, kolejna gromadka przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej, a ostatnia grupa w kościele. Każde nabożeństwo było inne. Za każdym razem dzieci były zorganizowane: miały przygotowane rozważania, przyniosły ze sobą krzyż, serwetkę i mocno przeżywały swój aktywny udział w nabożeństwie.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci, a samym uczestnikom za ich gorliwość.

Quadragesima - okres Wielkiego Postu