20 października 2023

Tradycją naszej szkoły są koncerty organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. W tym roku mieliśmy niecodzienną okazję posłuchania recitalu organowego w wykonaniu znakomitego wirtuoza tego instrumentu - Pana Macieja Kubackiego. Organy nazwane są ,,królem” wszystkich instrumentów, m.in. dlatego, że są największe i najtrudniej się na nich gra, a my mogliśmy się o tym osobiście przekonać w trakcie koncertu, który odbył się w mosińskim kościele w piątek 14 października.

W trakcie koncertu mogliśmy posłuchać muzyki komponowanej na organy takiej jak Toccata  i fuga d-moll J.S. Bacha, utworów zaaranżowanych na ten instrument, np. Bolero M. Ravela, jak i hitów muzyki filmowej na czele z Obojem Gabriela z filmu „Misja”,  tematem z serialu „Ojciec Mateusz” aż po brawurowo zagrany temat z filmu „Piraci z Karaibów”.

Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi, że mimo wielu obowiązków znalazł czas, aby zagrać dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Recital organowy z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki