16 kwietnia 2020

W tym roku szkolnym włączyliśmy się w realizację trzyletniego programu duszpasterskiego, któremu towarzyszy hasło „Eucharystia daje życie”. Założeniem programu jest głębsze poznanie wartości i znaczenia Eucharystii, odnowa życia eucharystycznego, zachęta do uczestnictwa we Mszy świętej i adoracji eucharystycznej.

Jeszcze w luty tego roku podczas katechez uczniowie klas piątych poznali wypowiedzi świętych na temat znaczenia Eucharystii, które pomogły im uświadomić sobie, że Eucharystia jest prawdziwą, żywą i pełną obecnością Jezusa w naszym życiu. Chętni uczniowie przygotowali materiał na gazetę ścienną.

Myślę, że w czasie koronawirusa, kiedy korzystamy z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, świadomi tego, że nasze nieuczestniczenie w niej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku, doceniamy jeszcze bardziej czas, kiedy to bez żadnych przeszkód i ograniczeń mogliśmy korzystać z sakramentu Eucharystii.

J. Jankowska-Kalisz

Religia w czasach koronawirusa