30 listopada 2018

Świętowanie odzyskania niepodległości w naszej szkole trwało właściwie przez cały listopad i objęło całą społeczność SP nr 1 w Mosinie. Rozpoczęliśmy od akcji ,,Pamiętaj o fladze". W piątek (9 listopada) włączyliśmy się do wspólnego odśpiewania hymnu o godzinie 11.11. Pogoda nico pokrzyżowała nasze plany i biało-czerwone stroje uczniów (i nauczycieli) nie mogły się w pełni zaprezentować na boisku. Wspaniale jednak wyglądały sale i korytarze wypełnione biało--czerwonym tłumem. Świątecznego nastroju dodawały gazetki o tematyce rocznicowej oraz wystawa fotografii uczniów i nauczycieli, ukazujących piękno polskiej ziemi. Wykonane w tym dniu zdjęcia stanowiły sympatyczną pamiątkę. We wtorek 13.11. rozpoczęliśmy w klasach zadania. Wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat wolności, jej wartości i wyzwań, które stawia. Uczniowie wykonywali plakaty, według wylosowanych dla każdej klasy tematów, ukazujące ,,NAJ w Polsce". Prace ozdobiły szkolne korytarze. Wiedzą zdobytą w czasie wykonywania prac oraz oglądania plakatów kolegów, młodzież mogła się pochwalić rozwiązując krzyżówki. Wszystkie dobre odpowiedzi zostały nagrodzone. Zakończenie szkolnych obchodów miało miejsce w czwartek podczas Patriotycznej Wieczornicy. Słowno-muzyczny spektakl z elementami dramy i fragmentami filmów zrealizowanych przez młodzież zaprezentowali uczniowie, rodzice i nauczyciele. Artystyczna podróż przez historię Polski i Mosiny ukazała wartość patriotyzmu, tradycji i znajomości historii, która jest częścią naszej współczesności.

Rocznica Odzyskania Niepodległości - podsumowanie