02 września 2019

Tegoroczne wakacje były wyjątkowo długie, mimo to spora grupa uczniów z pewnym zaskoczeniem przyjęła fakt, iż nowy rok szkolny właśnie się rozpoczął.

W mosińskiej Jedynce jak zwykle nie będzie szans na nudę! Po raz pierwszy w naszych ławkach zasiądą uczniowie klasy siódmej dwujęzycznej, którzy poza pięcioma godzinami angielskiego będą mieli do czynienia z tym językiem także na lekcjach geografii i historii. Kolejnym sukcesem jest realizacja międzynarodowych projektów Erasmus+, w ramach których nauczyciele wezmą udział w zagranicznych kursach i szkoleniach, natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych będą mieli szanse na wyjazdy do Portugalii, Włoch i Estonii w ramach wymiany grup młodzieżowych. Wielu nauczycieli przygotowało latem autorskie programy nauczania, dzięki czemu uczniowie będą uczestniczyli w nieszablonowych zajęciach lekcyjnych i kołach zainteresowań. W trakcie realizacji jest również rewitalizacja placu zabaw, która czeka na niezbędne pozwolenia formalne. Dodatkowo latem gruntownie wyremontowaliśmy salę numer 2, w sali nr 4 pojawiła się nowa podłoga, a w sali 102, 212 i 214 odmalowano ściany.

W tak wyjątkowym dniu nie zapomnieliśmy oczywiście o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć o poległych za wolność naszej Ojczyzny uczciliśmy minutą ciszy…

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Przyjaciołom naszej szkoły życzymy roku pełnego przygód, nowych wyzwań, ciekawych inicjatyw, a przede wszystkim kreatywnego i aktywnego rozwoju!

Rok szkolny 2019 / 2020 uważamy za rozpoczęty!