10 grudnia 2018

Uczniowie klas „0a i 0b” wraz z wychowawczymi pojechali do Poznania, aby w Teatrze Animacji obejrzeć przedstawienie pt. ”Calineczka” na motywach baśni H.Ch. Andersena. Przygody drobniutkiej dziewczynki urodzonej w pąku kwiatu – wędrującej w poszukiwaniu własnego świata zostało przedstawione w formie musicalu. Dzieci w skupieniu poznawały niezwykłą podróż Calineczki, jej spotkania z barwną galerą postaci: władczą matką Ropuchą, zadufanym w sobie Hrabią Aszczem, trochę demonicznym Kretem i życzliwą Jaskółką. Muzyka, piosenki i taniec przeplatały się z piękną grą aktorów. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła efektowna scenografia, która uczyniła spektakl atrakcyjnym zarówno dla dzieci młodszych, jak i nieco starszej widowni. Wszyscy widzowie gromkimi brawami podziękowali aktorom za piękne przedstawienie. Dzieci miały również możliwość spotkania się z aktorem i zrobić sobie z nim wspólną fotografię.

Rozśpiewana Calineczka