24 maja 2019

14 maja na boiskach piłki siatkowej plażowej w Murowanej Goślinie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Plażowej. W zawodach udział brało 8 najlepszych zespołów z naszego powiatu. Turniej rozegrano „systemem brazylijskim” według przepisów PZPS.

Pierwszy mecz nasza drużyna rozegrała ze Szkołą Podstawową z Pobiedzisk, mecz ten wygraliśmy 2-0. Kolejne spotkanie to mecz z jednym z faworytów – Szkołą Podstawową z Murowanej Gośliny (sportowa szkoła profil siatkarski). Mecz ten przegraliśmy 0-2. Po porażce przeszliśmy na „prawą stronę drabinki”, co oznczało, że kolejna porażka eliminowała nas z turnieju.

Mecz z Szkołą Podstawową z Puszczykowa (wygrany 2-1) pozwolił nam zagrać w półfinale, gdzie ponownie trafiliśmy na Murowaną Goślinę. Rewanż okazał się skuteczny, bowiem nasi siatkarze wygrali 2-1 i awansowali do finałowego meczu turnieju.

W finale spotkaliśmy się ze Szkołą Podstawową z Suchego Lasu, która w swym składzie ma aktualnych Wicemistrzów Polski Młodzika. Rewelacyjna gra i pewna wygrana 2-0 pozwoliła na zajęcie 1 miejsca i awans na szczebel wojewódzki.

Nasza drużyna grała w składzie: Norbert Wojna, Marcin Todryk, Marcel Czajka

Gratulujemy!

Siatkarze Mosińskiej Jedynki najlepsi w powiecie!