21 listopada 2019

Kilka dni przed wizytą Ikony z Jasnej Góry został rozstrzygnięty konkurs na śpiewnik z pieśniami ku czci Matki Bożej. Celem tego konkursu było przygotowanie uczniów na nawiedzenie Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, przypomnienie wybranych pieśni, które od wieków śpiewane są podczas nabożeństw, pielgrzymek i w gronie rodziny oraz oddanie czci Matce Jezusa Chrystusa.

W przygotowaniu prac konkursowych brali udział uczniowie z klas I-V wraz z rodzicami. Uczestnicy opracowali piękne śpiewniki. Teksy pieśni były drukowane, pozostałe elementy wystroju wykonane własnoręcznie, ozdobione obrazkami z wizerunkiem Maryi.

Zwyciężczyni konkursu pamiętała także o spisie treści, a nawet o numeracji stron. Wspaniale poradziła sobie z zaśpiewaniem wybranej pieśni na forum klasy.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Śpiewnik pieśni ku czci Matki Bożej Częstochowskiej