06 kwietnia 2018
Spotkania z pisarką Barbarą Kosmowską

22 marca br. gościliśmy w naszej szkole panią Barbarę Kosmowską – autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz laureatkę wielu prestiżowych konkursów literackich. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas siódmych i drugich gimnazjum. Pani Kosmowska dała się poznać jako sympatyczna, ciepła, pełna uroku osobistego osoba, która odnosi się z wielkim szacunkiem do swoich czytelników. Autorka opowiadała o swoim warsztacie pisarskim i trudnej problematyce, którą podejmuje w swoich utworach np. braku akceptacji, niespełnionej miłości, rozwodzie rodziców, z którymi borykają się bohaterowie jej książek. Poruszane przez nią tematy są nieraz bardzo trudne, zwykle odnoszą się do codziennego życia i nie pozostawiają czytelnika obojętnym, a często wzruszają do łez. Podczas spotkania pani Barbara Kosmowska szybko nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą  i chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Na zakończenie z przyjemnością rozdawała autografy i wpisywała dedykacje do swoich książek. Utwory Barbary Kosmowskiej znaleźć można w bibliotece szkolnej, więc serdecznie zachęcamy do ich przeczytania.

Wasze Bibliotekarki