12 kwietnia 2024

Klasa 0B miała wspaniałą okazję do wspólnej integracji z SOSW w Mosinie, łącząc siły z klasą 2E. Uczniowie brali udział w różnorodnych aktywnościach, obejmujących zarówno zabawy integracyjne poznawcze, jak i ruchowe motoryczne. Zwiedzili także sale lekcyjne, gdzie mogli eksplorować różnorodne doświadczenia ze świata oraz sale do integracji sensorycznej.

To był naprawdę pełen wrażeń dzień, zwłaszcza że odbył się w ramach obchodów Dnia Świadomości Autyzmu. Jest to nie tylko doskonała okazja do integracji społecznej, ale także szansa na zrozumienie i akceptację różnorodności. Nie mogło zabraknąć również wspólnego poczęstunku, który dodatkowo umocnił więzi między uczniami obu klas. Spacerując, uczestnicy musieli oczywiście zrobić obowiązkowy przystanek przy mosińskich kaczkach, co z pewnością było dodatkowym momentem radości i relaksu. Tego typu wydarzenia nie tylko integrują społeczność szkolną, ale także promują wartości takie jak empatia, zrozumienie i szacunek dla innych.

Spotkanie integracyjne - Koło Terapii Ręki