01 kwietnia 2019

Niedawno uczniów z klas zerowych odwiedził pan Sławomir Biernaczyk, którego pasją jest pszczelarstwo. Zaproszony gość opowiedział dzieciom ciekawostki z życia pszczół - czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Dzieci miały możliwość przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, m.in. dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę oraz dłuto.

Dzieci zachwycone spotkaniem, żywo je komentowały. Zaaranżowana rozmowa z pszczelarzem poszerzyła wiedzę na temat pszczelarstwa oraz umożliwiła kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z apetytem smakowały, a przy okazji poznały jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Spotkanie z pszczelarzem