25 września 2020

18 września odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja  „Sprzątanie Świata”. Naszym zadaniem  było posprzątanie dróg wiodących na Pożegowo do Glinianek. Uczniowie byli wyposażeni w rękawiczki, a przed wyjściem otrzymali krótką instrukcję, czego nie należy zbierać i jak należy zachować się  podczas akcji. Równocześnie wzorem ubiegłego roku grupa młodych ekologów z naszej szkoły poparła ogólnopolski i ogólnoświatowy „Protest Klimatyczny”. Uczniowie w maskach przeciwpyłowych maszerowali ulicami Mosiny, głośno skandując – NIE PAL ŚMIECI, NIE TRUJ SĄSIADÓW! W wybranych miejscach naszego miasta zatrzymywali się i edukowali przechodniów w kwestii tego, czym jest smog i jak wpływa on na człowieka, jak należy się zachować w momentach dużego zanieczyszczenia powietrza, co zrobić, aby poprawić stan powietrza w naszym mieście. Podczas przemarszu uczniowie rozdawali napotkanym ludziom ulotki dotyczące zagrożeń, jakie niesie za sobą palenie śmieci. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Mosiny, którzy z zainteresowaniem słuchali młodych ekologów i gratulowali im takiej akcji, zapraszając jednocześnie na inne ulice naszego miasta.

Sprzątanie Świata 2020