20 grudnia 2019

Rozpoczęliśmy kolejny okres liturgiczny - czas Bożego Narodzenia, który będzie trwał, aż do chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Jedną z tradycji naszej szkoły jest wystawianie szopek - stajenek bożonarodzeniowych. Tym razem prace powstały na zasadzie zadania dla chętnych, które u nas w szkole tak dobrze funkcjonuje. Jak zawsze nasi uczniowie mieli wsparcie w swoich rodzinach. Własnoręczne wykonanie stajenki to wielka radość dla całej rodziny i okazja do głębszego przeżycia sensu świąt. Zaangażowane były nie tylko mamy, ale również tatusiowie, dziadkowie i rodzeństwo. Mimo tego, że podstawą były zwykłe, proste figurki zaczerpnięte z kart pracy z religii, powstały przepiękne budowle z przeróżnych materiałów. Poświęcono temu zadaniu kilka ładnych godzin i włożono w nie wiele serca, a efekty ich pracy możemy podziwiać na szkolnej wystawie.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom za zaangażowanie w nasze wspólne dzieło.

Stajenki betlejemskie