Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

23 maja 2022
Jutro zaczyna się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie najstarszych klas zmierzą się z ogromem wiedzy i
19 maja 2022
W najbliższy czwartek, tj. 19 maja zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku zebrania

"Story z History "

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zaprasza klasy VIII i III GIM na spotkanie z panem Pawłem Kudzia, konsultantem ds. zarządzania przez CSR (ang. Corporate Social Responsibility, CSRodpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo). Pan Paweł Kudzia był korespondentem wojennym, dyrektorem działu misji zagranicznych Polskiej Akcji Humanitarnej. Z zamiłowania badacz historii, który odkrywa różne „story z history PL”, prezentując je podczas inspirujących spotkań z młodzieżą. Spotkanie odbędzie się 14 września 2018 roku w stołówce szkolnej, o godzinie 10.00.

 

Wrześniowe spotkanie odbędzie się na temat: „Tajny Hufiec Harcerzy z Gdyni, czyli prawdziwa tajemnica Westerplatte”. Podczas spotkania będziemy wyjaśniać, co stało się z pancernikiem Schleswig Holstein po jego ataku na Westerplatte, kto go dopadł i zemścił się za to, co zrobił? Skoro jest światowym symbolem rozpoczęcia II wojny światowej, to opowieść o tym, jak Polacy od 1 września 1939 roku próbowali go dopaść, może być intrygująca. Tym bardziej, że dopadli go... chłopaki i dziewczyny z Tajnego Hufca Harcerzy w Gdyni. Jak powieść o THH, który zatopił pancernik, uratował Gdynię, organizował akcje szpiegowskie i dywersyjne jest ściśle połączona z... Powstaniem Warszawskim? Co THH ma wspólnego z Zawiszą Czarnym, jednostką morskich komandosów Formoza i... Wunderwaffe, które miało pokonać aliantów? Co ma wspólnego z "największym wkładem Polaków w pokonanie Niemiec hitlerowskich", o którym mówił Jan Nowak Jeziorański?

Tyle słowem zachęty i wstępu! Gorąco polecam!

 

Ewa A. Szymańska

10 września 2018