17 czerwca 2022

Konkurs czytelniczy dla klas pierwszych "Stragan z wierszykami Jana Brzechwy", odbył się 10 czerwca 2022r. Uczniowie otrzymali wcześniej listę wierszy Jana Brzechwy, na podstawie których opracowane zostały dla nich zadania. Konkurs składał się z kilku etapów, a w każdym z nich można było zdobyć określoną ilość punktów. Trzeba było odpowiedzieć na szczegółowe pytania, odszyfrować pomylone tytuły, odgadnąć bohatera po jego opisie, a także ułożyć szybko puzzle. Zespoły klasowe dopingowała publiczność, czyli pozostali uczniowie klas pierwszych. Poziom wiedzy wszystkich uczestników konkursu był imponujący, o czym świadczyła wyrównana ilość zdobytych punktów i dogrywka rozstrzygająca.

Na zakończenie, uczniowie biorący udział w konkursie, otrzymali nagrody książkowe.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce – Martyna Grzegorczyk, Agata Lancmańska, Gabriela Borkowska z kl.Ia