Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

29 września 2022
Tradycyjnie i w tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową akcję świętowania dziecięcej
21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko

W dniu 9 marca na nasza szkołą była gospodarzem Finału Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do Mosiny przyjechało 13 najlepszych zespołów z terenu Powiatu Poznańskiego by walczyć o dwa pierwsze premiowane awansem do szczebla wojewódzkiego miejsca.

 

Ogromnym sukcesem okazał się występ naszych siatkarzy, drużyna klas 7 musiała walczyć z dwa lata starszymi od siebie rywalami z klas 3 gimnazjum. Turniej rozegrano w 4 grupach. Nasi siatkarze w grupie wygrali obydwa swoje mecze (po 2-0 z Baranowem i Skórzewem) i awansowali z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. W ćwierćfinale nasi uczniowie zmierzyli się z zespołem z Pobiedzisk, mecz stojący na wysokim poziomie wygrał nasz zespół 2-0 już to było bardzo dużą niespodzianką. W półfinale spotkaliśmy się z zespołem z Puszczykowa gdzie grają uczniowie klas 3 gimnazjum trenujący na co dzień w MKS Puszczykowo. Nasi siódmoklasiści podjęli jednak walkę i po zaciętym meczu w tie breaku pokonali zespół z Puszczykowa 2-1. Finałowy mecz turnieju dawał już nam awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

 

Mecz o pierwsze miejsce rozgraliśmy z Murowaną Gośliną. To szkoła sportowa - profil piłka siatkowa, mająca w swych szeregach zawodników z licencjami, grających w lidze młodzików i kadetów. Mecz pokazał różnice dwóch roczników (7 klasy kontra 3 gimnazjum), uczniowie nasi odstawali przede wszystkim warunkami fizycznymi. Walczyliśmy jednak, choć ulegliśmy 2-0

 

Kolejność końcowa turnieju:

1 miejsce              Murowana Goślina           awans

2 miejsce              SP nr 1 Mosina                  awans

3 miejsce              SP nr 2 Puszczykowo

 

Skład naszego zespołu:

Marcin Todryk, Czajka Marcel, Czajka Max, Drobiński Kamil, Grzywacz Mikołaj, Cymerlik Nikodem, Stefański Kamil, Walkowiak Bartek, Wojna Norbert, Gorzyński Michał.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach.

 

Jędrzej Pinkowski

Sukces siatkarzy w finale powiatu!
15 marca 2018