15 marca 2018
Sukces siatkarzy w finale powiatu!

W dniu 9 marca na nasza szkołą była gospodarzem Finału Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do Mosiny przyjechało 13 najlepszych zespołów z terenu Powiatu Poznańskiego by walczyć o dwa pierwsze premiowane awansem do szczebla wojewódzkiego miejsca.

Ogromnym sukcesem okazał się występ naszych siatkarzy, drużyna klas 7 musiała walczyć z dwa lata starszymi od siebie rywalami z klas 3 gimnazjum. Turniej rozegrano w 4 grupach. Nasi siatkarze w grupie wygrali obydwa swoje mecze (po 2-0 z Baranowem i Skórzewem) i awansowali z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. W ćwierćfinale nasi uczniowie zmierzyli się z zespołem z Pobiedzisk, mecz stojący na wysokim poziomie wygrał nasz zespół 2-0 już to było bardzo dużą niespodzianką. W półfinale spotkaliśmy się z zespołem z Puszczykowa gdzie grają uczniowie klas 3 gimnazjum trenujący na co dzień w MKS Puszczykowo. Nasi siódmoklasiści podjęli jednak walkę i po zaciętym meczu w tie breaku pokonali zespół z Puszczykowa 2-1. Finałowy mecz turnieju dawał już nam awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Mecz o pierwsze miejsce rozgraliśmy z Murowaną Gośliną. To szkoła sportowa - profil piłka siatkowa, mająca w swych szeregach zawodników z licencjami, grających w lidze młodzików i kadetów. Mecz pokazał różnice dwóch roczników (7 klasy kontra 3 gimnazjum), uczniowie nasi odstawali przede wszystkim warunkami fizycznymi. Walczyliśmy jednak, choć ulegliśmy 2-0

Kolejność końcowa turnieju:

1 miejsce              Murowana Goślina           awans

2 miejsce              SP nr 1 Mosina                  awans

3 miejsce              SP nr 2 Puszczykowo

Skład naszego zespołu:

Marcin Todryk, Czajka Marcel, Czajka Max, Drobiński Kamil, Grzywacz Mikołaj, Cymerlik Nikodem, Stefański Kamil, Walkowiak Bartek, Wojna Norbert, Gorzyński Michał.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach.

Jędrzej Pinkowski