20 lutego 2019

W piątek 15 lutego 2019 r. odbyła się V Edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych Miasta Poznania i powiatu poznańskiego pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba pt. „Polska w Unii Europejskiej”.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z 11 szkół. Uczestnicy w ciągu 25 minut odpowiadali na 70 pytań dotyczących UE w ramach testu przy użyciu komputera.

SP nr 1 w Mosinie reprezentowali uczniowie klasy 8a: Martyna Daroszewska, Franciszek Niemczewski i Marta Sikora oraz Patrycja Neubauer z kl. 3a gim. Z dumą informujemy, że trzecie miejsce w konkursie zajęła Martyna Daroszewska, a zwyciężczynią została Marta Sikora, która w nagrodę pojedzie do Brukseli. Gratulujemy!

Agata Walter

Sukces w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej!