Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

29 września 2022
Tradycyjnie i w tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową akcję świętowania dziecięcej
21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko

Mimo że dopiero co skończył się trudny dla wszystkich rok szkolny, to już przygotowujemy się do następnego! Nie zwalniamy tempa, a pomoże nam w tym grant od Fundacji Orange do #SuperKoderów.

 

Jest to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. #SuperKoderzy w naszej szkole nauczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć gry dla robotów i poznają Pythona - jeden z 3 najpopularniejszych języków programowania na świecie.

 

Niewątpliwie jest to dla naszej szkoły sukces - na ponad 400 wniosków o dotację Fundacji Orange, tylko 140 polskich szkół może świętować razem z nami. Dla uczniów przygotowano ciekawe zajęcia, dla nauczycieli uczestniczących w projekcie szkolenia i wsparcie ekspertów, dla szkoły grant na zakup niezbędnych materiałów do przeprowadzenia zajęć.

 

Nie można zapomnieć o osobach, dzięki którym możemy cieszyć się z sukcesu. A to wszystko dzięki zaangażowaniu klasy 6d wraz z wychowawcą Moniką Kaźmierczak-Wróblewską, którzy skutecznie przeciwstawili się trudnościom nauki zdalnej w nakręceniu filmu zgłoszeniowego, a także inicjatora i lidera projektu Pauliny Mania w maju br. opracowany został wniosek dotacyjny, który, jak niedawno się dowiedzieliśmy, został rozstrzygnięty pozytywnie.  

 

Cieszy nas także fakt, że wciąż rozwijamy kompetencje cyfrowe w naszej szkole. Już nieraz pokazaliśmy, że kodowanie nie jest nam obce i potrafimy wprowadzać dzieci w świat programowania i nowych technologii.

#SuperKoderzy w naszej szkole!
02 lipca 2020