29 marca 2023

27 marca br. klasy 0a, 0b, 0c oraz 3c, realizując kolejne zadanie z projektu edukacyjnego eTwinning „Jestem bezpieczny w domu, w szko, na ulicy i...w Internecie”, zaprosiły na spotkanie edukacyjno-warsztatowe ratowników wraz z psami tropiącymi i ratowniczymi o imionach: Czok, Suri i Codi, reprezentujących Sekcję Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP w Mosinie. Nasi uczniowie wysłuchali prelekcji pt. „Świat nosem psa” oraz mieli okazję poznać zabawy badawcze, sprawdzające węch psa ratownika i psa tropiącego. Czok – jeden z zaproszonych psów - miał nie lada zadanie, albowiem uczniowie schowali mu pewien przedmiot. Czok oczywiście nie miał problemu z jego odnalezieniem! Tacy ratownicy są naprawdę na medal i dziękujemy, że mogliśmy poznać ich pracę. Nasze warsztaty uznajemy za niezwykle udane i już nie możemy doczekać się następnych wizyt w naszej szkole przedstawicieli OSP w Mosinie.

Świat nosem psa ratownika