09 marca 2022

Jak wyglądało życie na wsi i w mieście dawniej, a jak wygląda obecnie? Jakie zmiany zaszły na przestrzeni dziejów? Tego mogli się dowiedzieć uczniowie klasy 2c podczas wyszukiwania informacji w różnych źródłach, przygotowując wystawę w sali lekcyjnej oraz odwiedzając wystawę w Galerii Sztuki pod tytułem „Z historii szkół gminy Mosina”.

W czasie wycieczki przenieśliśmy się do sali lekcyjnej z lat powojennych. Mogliśmy tam zobaczyć tabliczki, na których kiedyś pisali uczniowie, starą ławkę, kałamarz, pióro, podręczniki, świadectwa, zdjęcia, prace uczniów i wiele, wiele innych ciekawych eksponatów.

Natomiast w klasie również zgromadziliśmy ciekawe przedmioty. Była lampa naftowa, stara maszyna do pisania, telefony z tarczą, klepsydra, aparat fotograficzny, żelazko z duszą, kaseta magnetofonowa, banknoty i monety przed denominacją, młynek do mielenia kawy oraz waga do ważenia listów.

Wystawy te pokazały nam, jak żyli i uczyli się nasi dziadkowie
i pradziadkowie oraz jak rozwój techniki ułatwia nam życie.

Świat się zmienia - życie ludzi dawniej i dziś