17 maja 2019

„Dzień bez śmiechu, jest dniem straconym” (Ch.Chaplin) - takie jest nasze motto w małej świetlicy i dlatego często jest głośno i radośnie.

Łańcuchy z gwiazd, mozaikowe, złote  różdżki, śnieżynki i sopelki, korony czy pseudo-witraże z motywem gwiazdy to tematy, które poruszyliśmy gdy było zimno na dworze i nie zawsze można było wyjść. Znalazło się też trochę śniegu, który od razu wykorzystaliśmy.

Zimowe i karnawałowe prace plastyczne ujawniły nowe talenty wśród dzieci i wywołały dużo uśmiechu i zaangażowania, co widać na zdjęciach. Można się trochę pobrudzić, ale i poeksperymentować. Maski, biedronki czy dinozaury powstały więc w różnych technikach plastycznych, takich jak collage, rzeźba, węgiel i kreda.

Dzieci klas „0”już się bardzo zżyły i są jedną drużyną – „szczęście to paczka dobrych przyjaciół”. Do swoich prac użyły takich materiałów jak masa solna, papier, plastelina i przezroczysta folia. Trzeba było im tylko podsunąć tematy, które umiejętnie wykorzystałyby stworzyć interesujące kwiaty, krople, gąsienice.

Świetlicowi artyści