17 maja 2019

„Dzień bez śmiechu, jest dniem straconym” (Ch.Chaplin) - takie jest nasze motto w małej świetlicy i dlatego często jest głośno i radośnie.

 

Łańcuchy z gwiazd, mozaikowe, złote  różdżki, śnieżynki i sopelki, korony czy pseudo-witraże z motywem gwiazdy to tematy, które poruszyliśmy gdy było zimno na dworze i nie zawsze można było wyjść. Znalazło się też trochę śniegu, który od razu wykorzystaliśmy.

Zimowe i karnawałowe prace plastyczne ujawniły nowe talenty wśród dzieci i wywołały dużo uśmiechu i zaangażowania, co widać na zdjęciach. Można się trochę pobrudzić, ale i poeksperymentować. Maski, biedronki czy dinozaury powstały więc w różnych technikach plastycznych, takich jak collage, rzeźba, węgiel i kreda.

Dzieci klas „0”już się bardzo zżyły i są jedną drużyną – „szczęście to paczka dobrych przyjaciół”. Do swoich prac użyły takich materiałów jak masa solna, papier, plastelina i przezroczysta folia. Trzeba było im tylko podsunąć tematy, które umiejętnie wykorzystałyby stworzyć interesujące kwiaty, krople, gąsienice.

 

Świetlicowi artyści

03 czerwca 2023
Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy na Festyn Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców i pracowników
19 maja 2023
16 maja 2023 r. w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach odbył się XIV