30 września 2022
Świetlicowy konkurs literacki „Kropka”

W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki świetlica szkolna ogłosiła konkurs literacki dla klas 4-8. Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania, w którym pojawić się miała kropka. Młodzi literaci wykazali się umiejętnością pięknego pisania i niezwykłą wyobraźnią. Na kartach prac pojawiły się liczne zwierzęta, portale do innych wymiarów, piekło, Mały Książę, Elon Musk, mała wieś Borowo koło Kielc, najazdy armii przecinków na Kropkolandię, emocje pisania szkolnych klasówek, ataki na biedronki suchymi bułkami celem uratowania porwanych kropek, czy wyścigowe samochody o niesamowitej prędkości marki Kropka Sport i wiele, wiele innych, ciekawych wątków.

Gratulujemy wszystkim, którzy stworzyli opowiadania. Wyłonienie najlepszych prac okazało się prawdziwym wyzwaniem.

Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

Jakub Labrzycki 5a, Nikola Grzywacz 7a, Bartek Nowicki 7c, Patryk Kreczmer 8d.

Wyróżnienia:

Piotr Suszka 5a, Jeremi Małecki 8c, Malwina Andryszak 8c, Maja Kunicka 5a, Jakub Kleiber 8c, Bartek Zydorczyk 5a, Anna Szewczenko 6a, Liliana Krupa 5a.