Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

29 września 2022
Tradycyjnie i w tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową akcję świętowania dziecięcej
21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko

Święto Drzewa

W Szkole Podstawowej nr 1 w Mosinie 5 października odbyło się „Święto Drzewa”. Było to ostatnie działanie w ramach projektu „Drzewo Franciszka”, którego patronem została Fundacja  Zakłady Kórnickie. W tym dniu uczniowie wszystkich klas brali udział w sadzeniu drzew na terenie boiska naszej szkoły. Święto Drzewa było możliwe, gdyż otrzymaliśmy drzewa, które mogliśmy posadzić. Trzy okazy klonów jesionolistnych otrzymaliśmy z Fundacji Zakłady Kórnickie, następne sadzonki dostaliśmy dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Konstantynowo, któremu w tym miejscu bardzo dziękujemy. Uczniowie posadzili tego dnia prawie 100 drzew – były to oprócz klonów jarzębiny, żywotniki oraz świerki. Aby nasze drzewa przyjęły się i dobrze rosły, dostaliśmy szczegółową instrukcję od pana Michała Dudziaka, który z urzędu się tym zajmuje. Po krótkiej nauce sadzenia dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przystąpili do sadzenia wybranych drzew. Niektórzy nawet nadawali swoim drzewom imiona!

Była to bardzo dobra lekcja ekologii, na której uczniowie nie tylko wiele się dowiedzieli, ale mogli posadzić swoje własne drzewo, przez co w namacalny sposób zmienili na lepsze nasze środowisko i zostawili po sobie – mamy nadzieję – trwały ślad.

 

Ewa Szcześniak-Młody

10 października 2018