Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 czerwca 2022
We wtorek 21 czerwca 2022r. odbył się po raz kolejny w naszej szkole Dzień
24 czerwca 2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste zakończenie

Szkolna wycieczka do Poczdamu

W piątek 7 grudnia 2018 uczniowie z klas 7, 8 i 3gim wyruszyli wcześnie rano autokarem do Niemiec. Celem wycieczki było zwiedzenie Poczdamu, który jest centrum kulturalno-naukowym naszych zachodnich sąsiadów. Głównym punktem programu było zobaczenie Jarmarku Świątecznego (niem. Weinachtsmarkt).


W trakcie wczesnej podróży pogoda nas nie rozpieszczała. Przekraczając granicę polsko-niemiecką wszyscy mocno trzymali kciuki, aby przestało padać i rozchmurzyło się. Po dotarciu na miejsce pierwszym punktem programu był Pałac Cecilienhof - ostatni zamek Hohenzollernów. Był on miejscem konferencji pokojowej Wielkiej Trójki, w którym rozstrzygano losy powojennej Europy. Następnie dotarliśmy do kompleksu pałacowo-parkowego Sanssouci. W aurze intensywnej mżawki przeszliśmy się alejkami parku od zabytkowego młyna do utrzymanego w stylu rokokowym letniego pałacu Hohenzollernów. Jest on położony na samym szczycie tarasowo ułożonych winnic. Kolejnym, dłuższym postojem był pobyt w holenderskiej dzielnicy. Znana jest ona z charakterystycznej zabudowy - domów z czerwonej cegły. Zobaczyliśmy też wnętrze katolickiego kościoła św. Piotra i Pawła. Czas wolny spędziliśmy na jednej z głównych ulic Poczdamu (Brandenburgerstraße), która w okresie przedświątecznym tworzy jeden z najdłuższych Jarmarków Świątecznych w Niemczech. Uczniowie mogli tam kupić przeróżne słodycze: piernikowe serca, owoce w czekoladzie na patyku, a także pamiątki i prezenty dla najbliższych. Podziwiali też charakterystyczne niemieckie szopki bożonarodzeniowe.


W takcie podróży powrotnej uczniowie rozwiązywali mały test z pytaniami dotyczącymi wiedzy o Poczdamie. Większość uczniów bezbłędnie odpowiedziała na pytania. Spośród nich wylosowano trzech szczęśliwców, którzy otrzymali małe podarunki z akcentem niemieckim. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i w świątecznym nastroju.


Agnieszka Strach

10 grudnia 2018