18 lutego 2020

Czytelnicze wyzwanie dla najmłodszych trwało w naszej szkole od listopada do stycznia. Celem konkursu było motywowanie uczniów z edukacji wczesnoszkolnej do codziennego czytania z rodzicami. Inspiracją dla dzieci były ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków.

Zadanie dla  uczniów i rodziców polegało na codziennym wspólnym czytaniu 10 minut przez 21 dni. Dzieci otrzymały dzienniczki, w których rodzice składali swoje podpisy, a one w zamian dostawały w bibliotece naklejki ze Słodziakami. Każdy uczeń za wypełnienie całego dzienniczka otrzymał zakładkę do książki  „Jestem prawdziwym przyjacielem Słodziaków”.

Drugoklasiści, którzy najaktywniej brali udział w konkursie, otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Szkolne przygody Gangu Słodziaków