12 grudnia 2017
Szkolne rekolekcje 2017

W dniach od 28 listopada do 1 grudnia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w rekolekcjach.

Zasadniczą część rekolekcji, która miała miejsce w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja, wygłosiła s. Maksymiliana, należąca do zgromadzenia Sióstr Nazaretanek. Siostrze towarzyszyły trzy uczennice klasy VII z Leszna.

Tematem rekolekcji była wiara, której wzorem przeżywania jest Maryja Matka Boża. Z tego też powodu uczniowie młodszych klas wykonywali dwa rodzaje prac. Pierwsza to różnego rodzaju przedstawienia Maryi z całego świata, z różnych sanktuariów od Częstochowy, przez Fatimę aż po Guadalupe w Meksyku. Druga natomiast to zbroja wiary, która została zaczerpnięta z 6 rozdziału Listu św. Pawła do Efezjan. Zbroja Boża jest metaforą walki oraz obrony wiary chrześcijańskiej. Większość prac była niesiona w procesji z darami podczas mszy świętej kończącej rekolekcje. Ponadto uczniowie mogli dowiedzieć się, co to znaczy być rycerzem Niepokalanej - to spotkanie w szkole prowadził ks. Oscar Nejman.

Uczniowie gimnazjalni oraz klas VII mieli w tym czasie możliwość oglądania filmu „Chata” i porozmawiania o wizji Boga oraz problemu zła obecnego na świecie.

ks. Maciej Przybylak