26 października 2022

W szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, który odbył się 24 października br., wzięło udział 6 uczniów z klas ósmych i siódmych. Zadania jak zwykle nie należały do najłatwiejszych i wymagały od uczestników nie tylko doskonałych umiejętności rozwiązywania problemów naukowych, ale także obszernej wiedzy na temat budowy komórkowej organizmów, świata bezkręgowców i kręgowców. Uczestnicy mieli także  zapamiętać pokaźny zestaw drzew, obcych gatunków roślin i zwierząt. Musieli również zapoznać się  lekturę obowiązkową w postaci wybranych artykułów z popularnonaukowego czasopisma  „Wiedzy i życia”.

Trzem uczniom udało się uzyskać  odpowiednią liczbę punktów, która dała im możliwość zakwalifikowania się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Są to:

Artur Gust z klasy 8d

Dominika Florek z klasy 8d

Marcin Kaczmarczyk z klasy 7a

Wielkie brawa i gratulacje!

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego