05 maja 2023

Po raz pierwszy z okazji święta ustanowienia Konstytucji 3 maja odbył się w naszej szkole Piknik Patriotyczny. Przygotowania rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej, ponieważ każda klasa samodzielnie robiła Śpiewniki Patriotyczne. Na lekcjach języka polskiego, muzyki i techniki uczniowie pisali teksty, układali spis treści, tworzyli okładkę, ozdabiali własnoręcznymi rysunkami i napisami.

W czwartek na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych wyszli na boisko szkolne, aby wspólnie świętować. Piknik rozpoczęliśmy odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, a później siedząc na kocach, w ciepłych promieniach majowego słońca śpiewaliśmy polskie pieśni patriotyczne. Na deser odbyło się głośne czytanie „Legendy żeglarskiej” H. Sienkiewicza.

Wszystkim bardzo podobał się nasz piknik, więc mamy nadzieję, że stanie się on naszą nową tradycją.

Szkolny Piknik Patriotyczny